Атлетико Мадрид не успя да сломи Селта и се задоволи само с точка след 2:2 на „Висенте Калдерон” в 4-ия кръг на Примера дивисион. Началото беше динамично, а испанският шампион искаше да се реваншира пред своите фенове за загубата с 2:3 от Олимпиакос в Шампионската лига. Отборът на Диего Симеоне тъкмо засилваше натиска пред наказателното поле на Селта, когато „небесносините” поведоха изневиделица. Планяс изрита силно напред, Пабло Ернандес остави топката да тупне и с човек на гърба си намери мрежата с хитър удар с петичка за много красиво попадение. Атлетико веднага се хвърли в атака и вратарят Алварес изби удар с глава на Гризман при центриране на Хуанфран от фланга. Алварес отрази и шут на Ансалди, но капитулира минута по-късно. Коке центрира от пряк свободен удар и Миранда закова топката зад вратаря за 1:1 след 31 минути игра. „Дюшекчиите” заформиха истинска барикада пред вратата на Селта и пълният обрат дойде още преди почивката. Голът дойде пак след статично положение – Габи центрира от корнер, а Диего Годин с глава прониза Алварес за втори път – 2:1. Селта започна втората част смело и успя да изравни.