С късен гол Крузейро пречупи Витория (Баия) с 1:0 и увеличи преднината си на върха в бразилското първенство на 7 точки. Това стана след поражението на Интернасионал (Порто Алегре) с 1:2 от Коринтианс. При това положение шампионите от Крузейро имат 59 точки от 29 мача, следвани вече от Сао Пауло, който се наложи с 2:1 над Баия и има 52. Досегашният втори Интернасионал слезе една стъпка надолу с 50. Защитникът Деде вкара победния гол за шампионите в 84-ата минута с глава след центриране от свободен удар. Домакините от стадион Барадао са на 16-о място с 31 точки, точно над зоната на изпадащите девет кръга преди края на първенството. Крузейро доминираше през по-голямата част от мача, създаде и доста голови ситуации, но не стигна до гол. Едва с удар на Деде от малкото наказателно поле логиката възтържествува. За успеха на Коринтианс над Интернасионал едното от попаденията вкара Пауло Гереро, който откри резултата още в 4-ата минута. В последните секунди на първото полувреме Карлос Жилберто-Жил удвои, а Нилмар от домакините върна едно попадение в 73-ата минута. Вратарят-ветеран Роджерио Сени вкара своя гол номер 123 в първенството на Бразилия, след като се разписа от фаул в 40-ата минута за победата над Баия.