Челси разгроми Марибор с 5:0 на „Стаморд Бридж” и остава лидер в Група G на Шампионска лига с 6 точки. Легендата на клуба Дидие Дрогба си припомни славната 2012 година с точно изпълнена дузпа, Азар вкара друга дузпа, Лоик Реми и Джон Тери добавиха по едно попадение, докато Винер си вкара автогол. Марибор започна силно в Западен Лондон и Бохар с глава не успя да насочи добре след центриране на Вилер от фланга. Челси демонстрира класата си след 10-ата минута и Ханданович спаси нисък удар на Реми след пас на Вилиян. Секунди по-късно Джон Тери показа отличен поглед върху играта и изведе Реми, а френският национал си поведе, нагласи на левия крак и прати в далечния ъгъл – 1:0. Чех изби удар на Ибраими веднага след гола, а Лоик Реми се контузи в ситуацията при попадението и бе заменен от боготворения на „Стамфорд Бридж” Дидие Дрогба. Само 7 минути бяха нужни на котдивоареца да си припомни какво е да бележиш в Шампионска лига. Мертел спря с ръка опит за центриране на Вилиян и последва дузпа, която Дрогба превърна във втори гол с нисък удар в ъгъла. Именно от бялата точка Дрогба донесе единствения досега трофей от Шампионска лига за Челси през май 2012 година в Мюнхен. Убийствена контра реши мача още в 31-ата минута.