Поставеният под номер 1 Федерер победи Иво Карлович със 7:6(8), 3:6, 6:3 след 102 минути игра. Карлович наниза 33 аса, но в крайна сметка това се оказа недостатъчно.

33-годишният швейцарец спечели оспорвания първи сет с драматичен тайбрек след 10:8 точки с перфектен минаващ удар на мрежата. Във втората част Федерер допусна колебание в осмия гейм, хърватинът се възползва и проби, а след това сервира перфектно, за да изравни резултата. Представителят на домакините обаче реагира бързо и след равен пробив поведе с 4:1, а след това без проблеми запази аванса си до края, предаде БТА.

В спора за титлата той ще срещне поставения под номер 7 Давид Гофен (Белгия), който достигна до финала в дебюта си в турнира, след като надигра 17-годишната сензация Борна Чорич (Хърватия) с 6:4, 3:6, 6:3 след малко повече от два часа игра.