ПСВ и Фейенорд направиха изключително дерби, което завърши с драматична победа с 4:3 за „филипсите”. 20-годишният Люд де Йонг направи блестящ мач, отбелязвайки хеттрик, а победното попадение за ПСВ падна в заключителните секунди на срещата. Гостите от Фейенорд излязоха напред в резултата в 13-ата минута, когато Ману бе изведен по перфектен начин, премина покрай Зоет и прати топката в мрежата му, слагайки край на 522 минути суха мрежа за ПСВ. Девет по-късно Де Йонг изравни, завършвайки страхотна контра на ПСВ. В края на полувремето Ел Ахамди отново изведе гостите напред в резултата. Два бързи гола на Де Йонг след почивката обаче дадоха аванс на „филипсите”. Минута преди края на редовното време обаче Казим-Ричардс отново изравни. ПСВ обаче прати феновете си в еуфория в продължението.