Лион разгроми Бордо с 5:0 като гост в последна среща от 19-ия кръг на Лига 1 и измести шампиона ПСЖ от втората позиция. Срамната нощ можеше да бъде много по-различна за „жирондинците”, ако в 4-ата минута Шейк Диабате беше вкарал с глава, но Антони Лопес успя да спаси. Диабате имаше още един шанс, но ударът му от малък ъгъл мина встрани. Лион удържа натиска на своя домакин и преди почивката дежурният голмайстор Александър Лаказет се измъкна зад защитата, за да открие резултата. 11 минути след паузата Лаказет пресече пас на Сане и намери Корентин Толисо, който хладнокръвно се разписа зад Карасо – 2:0. Надеждите на Бордо за нещо от този мач се изпариха след спорен директен червен картон за Николас Палоа в 65-ата минута за нарушение срещу Н’Жие. Лион подсигури успеха с трети гол на Набил Фекир, който проби и сам завърши атаката с точен шут. В края „хлапетата” се забавляваха и вкараха нови два гола.