С дефанзивна тактика Жозе Моуриньо удържа стратегическо 1:1 срещу шампиона Манчестър Сити на „Стамфорд Бридж” и Челси остана с 5 точки аванс на върха във Висшата лига и след 23-ия кръг. Лоик Реми даде аванс на Челси в 41-ата минута, но още преди почивката Давид Силва изравни след голяма грешка на Тибо Куртоа. За първи път в шампионата този сезон Челси не спечели у дома след 10 поредни успеха, а пък за Манчестър Сити това бе 4-ти пореден двубой без успех във всички турнири. Моуриньо не можеше да разчита на двамата си основни източници на голове този сезон – асистентът Фабрегас и наказания Диего Коща. Вместо тях започнаха Рамирес и Лоик Реми. Сити пък не можеше да разчита на Яя Туре, който играе за Кот д’Ивоар на турнира за Купата на Африканските нации. Сити влезе по-добре в дербито и атакуваше повече в началото.