Локомотив спечели варненското хандбално дерби

20 март 2017 | Източник: Novsport
При жените се изиграха първите мачове от основната фаза
Хандбалистите на „Локомотив” надиграха „Спартак” с 31:21 (14:12) в дербито на Варна от „А” група в залата на Първа езикова гимназия и записаха 13-ата поредна победа.   Локо има още 5 мача до края на редовния сезон, но със сигурност ще остане на върха в таблицата преди плейофите. Играта , която показват „железничарите” във всеки един мач ги прави и основен фавовит за шампионската титла на България през 2017-та.   В друг мач от кръга „Добруджа” победи „Чардафон” (Габрово) в зала „Русалка“ в Добрич. Срещата бе директна битка за второто място през редовния сезон. Преди мача габровци имаха аванс от 2 точки.   На почивката домакините  водеха с 9:6, а още в първите минути на второто полувреме увеличиха преднината си и това ги вдъхнови да търсят победа с повече от 7 гола разлика – с толкова добричлии загубиха в Габрово през есента, а при равенство в точките на края на сезона ще се гледат преките двубои. 10 минути преди края Добруджа водеше с 9 гола, гостите се бориха до последно и успяваха да намалят изоставането си до 7 попадения, но с много воля и себераздаване до финалната сирена жълто-зелените успяха да спечелят с нужната разлика за радост на своите верни фенове – 28:20.   По същото време в София, НСА победи „Локомотив” (Горна Оряховица) с 33:26. „Осъм” не успя да спре силната игра на гостуващия „Фрегата” и бургазлии взеха двете точки в Ловеч след победа с 16 гола разлика. „Левски” (гр.
Стани фен във Facebook

АНКЕТИ

25 Юни 2017

Кой отбор ще спечели турнира за Купата на конфедерациите 2017?

Резултати
02 Април 2017Одобрявате ли формата за провеждане на българския футболен шампионат с разделяне на елитната дивизия на две групи (по 6 и 8 отбора) след редовния сезон?