"Артилеристите", които излязоха с голяма част от резервните си футболист, загубиха гостуването си на "Кьолн" с 0:1.

Единственото попадение в срещата отбеляза Серу Гираси от дузпа в 62-та минута.

В другия двубой от групата "БАТЕ Борисов" и "Цървена Звезда" завършиха наравно 0:0 в Беларус.

Въпреки поражението "Арсенал" е недостижим на първото място в групата. Лондончани имат актив от 10 точки. Четири повече от втория "Кьолн" и третия "Цървена Звезда". Четвърти е отборът на "БАТЕ Борисов" с актив от 5 пункта.

В драматичен двубой от група "J", "Атлетик Билбао" победи "Херта Берлин" с 3:2.

Гостите от немската столица откриха резултата в 26-та минута чрез Матю Леки.

В 35-та минута нападателят на баските Ариц Адурис изравни от дузпа, а само минута по-късно берлинчани отново бяха напред в резултата.

Дави Селке отбеляза след светкавична контраатака.

Притиснати до стената, домакините се хвърлиха в търсене на задължителна победа.

В 66-та минута главният съдия отсъди нова дузпа за "Атлетик". Зад топката отново застана Адурис, който изравни.

В 82-та минута Инаки Уилиамс хвърли трибуните на "Сан Мамес" в екстаз, след като победното си попадение.

Успехът изкачи "Атлетик" на второто място в групата с актив от осем точки, четири повече от "Херта", който изгуби шансове за продължаване напред.

Лидер в групата е шведският "Йостерсунд" с 10 точки.

Скандинавците победиха "Заря Луганск" като домакин и си осигуриха историческо класиране напред в дебютния си сезон на европейската сцена.

"Заря" е на третото място с актив от 6 точки.