Отборът на Барселона спечели с минималното 1:0 каталунското дерби срещу Еспаньол, което се игра на „Камп Ноу“. Единственият гол в срещата бе дело на отлично представящият се от началото на сезона Алексис Санчес през второто полувреме. Попадението бе седмо за чилиеца до този момент в шампионата. С успеха си, тимът на Херардо Мартино увеличи преднината си на върха с четири точки. Барселона вече има в актива си 34 пункта, докато вторият Атлетико Мадрид е с 30 и мач по-малко – срещу Атлетик Билбао, който ще се играе в неделя. През първото полувреме домакините бяха по-активният тим на терена, владеейки топката в по-големи периоди от мача. Въпреки териториалното си преимущество обаче, Меси и компания трудно стигаха до чисти голови положения пред противниковата врата. От своя страна играчите на Еспаньол действаха предимно на контраатака, но Виктор Валдес почти нямаше работа. Първото сериозно положение пред една от двете врати дойде едва в 34-ата минута. Месу бе фаулиран пред наказателното поле на Еспаньол, за което Барса получи правото да изпълни пряк свободен удар. Зад топката застана потърпевшият аржентинец, но изстрелът му мина покрай гредата. Малко след това, Санчес също имаше своя шанс, но и той стреля слабо и неточно. Символичните гости също имаха възможност да открият, но Валдес бе на мястото си след грешка на Алвеш и удар на Виктор Санчес. В заключителните минути на полувремето Барселона увеличи оборотите и логично стигна до опасности пред вратата на своя противник. Дани Алвеш бе на косъм от попадение, но късметът не бе на негова страна и топката срещна страничния стълб на вратата. ВИЖТЕ ЕДИНСТВЕНИЯ ГОЛ В ДЕРБИТО! През второто полувреме Барса взе своето, благодарение на Алексис Санчес, който реализира единствения гол в срещата. Основна заслуга за гола имаше Неймар, който изработи положението и предостави топката на Санчес, а той просто я довкара в мрежата. Победният гол за домакините дойде в 68-ата минута. Така Барселона продължава да оглавява класирането в Примера дивисион с актив от 34 точки. Следват тимовете на Атлетико Мадрид, Реал и Влияреал, които обаче са и с мач по-малко.