Претендентът за световната титла по бокс във версия IBF Кубрат Пулев поиска Владимир Кличко да бъде проверен за допинг не само след мача между двамата, а и по време на тренировките си. Както е известно украинецът ще трябва да защити пояса си срещу Кобрата на 6 септември в Хамбург. «Проверяват ме за допинг поне шест пъти годишно по време на тренировки. Винаги трябва да бъда на разположение и да съобщавам къде съм отседнал и къде се намирам във всеки един момент. Защо това да не важи за Владимир Кличко? Така би било честно”, коментира 33-годишният Пулев. В професионалния бокс допингконтролите са задължителни само по време на мачовете, но не по време на тренировките. От клуба на Кобрата «Зауерланд” разкриха, че техните боксьори постоянно са проверявани за забранени стимуланти. «Това ни струва 80 хиляди евро на година. При нас всички боксьори от топ 10 в своите категории се контролират за допинг”, коментира шефът на германския тим Кристиан Майер. Владимир Кличко обаче на този етап отказва да бъде тестван за допинт извън състезанията. Той не иска да бъде притесняван по време на тренировъчния си процес. «Дори когато Кубрат се готви в България, там той също прави тестове за допинг. Не хвърлям обвинения, че Владимир използва забранени стимуланти. Но искам за всички еднакви условия, за да няма спекулации”, разкри треньорът на Кобрата - Ото Рамин. От лагера на Пулев предлагат Кличко да обяви мястото, но което ще се готви след 1 юли до мача в Хамбург и да се подложи на допингконтрол. Интересното е, че Владимир Кличко, който е посланик на Германската антидопингова агенция в кампанията «Дай всичко. Не взимай нищо!” в борбата срещу употребата на забранени вещества от спортистите.