Отборът от НБА Маями Хийт загуби поредната си звезда. Крилото Дуейн Уейд разтрогна договора си с отбора и от първи юли официално става свободен агент. Има вариант гардът все пак да се завърне в отбора. Заради новите правила и тавана на заплатите в НБА той и Леброн Джеймс скъсаха своите контракти, за да дадат мобилност на треньора Пат Райли да оперира със състава за следващия сезон. По-рано през миналата седмица Джеймс също потвърди, че прекратява договора си, а след това се срещна с Уейд и Крис Бош, за да синхронизират своите действия. Интересно е, че Уейд се отказва от 40 милиона в следващите две години, като новото предложение към него вероятно ще е за 50 милиона, но в рамките на 4 сезона.