"Ние наистина видяхме едно публично извинение, коментира говорителят на централата Делия Фишер в Рио де Жанейро. Тя добави, че играчът и федерацията на страната все още не са подали жалби срещу наложеното наказание на играча от 9 мача за страната и 4 месеца лишаване от права на клубно ниво. От Уругвайската ФА обявиха публично, че ще внесат протест, а Делия Фишер напомни, че понеделник е крайният срок, информира БТА. 

"Барселона" вече изяви интереса си да привлече уругвайския футболист, а днес техни представители го похвалиха за публичното извинение. Според испанските медии, от "Барселона" са имали сериозно участие в извинението. Те са му казали, че това е едно от техните условия да го откупят от английския "Ливърпул", където играе.

Спортният им директор Андони Субисарета заяви днес:
"Луис има характер и усещане, за да разбере грешката си. И това е важно. Трябва да приеме грешката си и да я преодолее.

Суарес: Заклевам се, че повече няма да хапя