На 30 юни 1994 година националният отбор на България изиграва един от най-паметните мачове в историята на футбола ни. В последен мач за нашите от груповата фаза на Мондиала в САЩ подчиняваме Аржентина с 2:0 и се класираме на 1/8-финалите на турнира - успех, който никой не е очаквал преди старта на надпреварата.Двубоят се играе пред над 60 000 зрители на стадион “Котън Боул“ в Далас.