"През последните дни имаше толкова много разговори за това, че съм симулант, уморих се много от тази мръсотия срещу мен. Търпя удари от противниковите играчи от всички страни, но за щастие още съм в добра форма", каза Робен, цитиран от БТА. 

"В мача с Коста Рика чувствах, че мога да вкарам гол, но не получавах достатъчно често топката. След този мач в нашата съблекалня, естествено, цареше веселие. Ние поздравявахме и благодаряхме на Тим Крул. В отбора вече има истинско единство", завърши бързоногият холандец.