Голдън Стейт Уориърс удари за трети път Денвър - този път като гост, със 118:113 и "приготви метла" за Никола Йокич и компания.

Такъв термин се използва зад Океана, когато в серията те бият на нула.

При 0-3 и четвърти мач в неделя, отново в Денвър, възможно е избраният за MVP на миналия сезон сърбин и съотборниците му да избегнат съдбата, но за обрат в серията трудно може да се мисли. Не и при формата на Стеф Къри, Джордан Пуул и Клей Томпсън, както и на целия отбор на Голдън Стейт.

Къри пусна в коша на домакините 27 точки, включително страхотен пробив и поднасяне в последните две минути, когато мачът бе в графата "непредвидим". Такава бе и цялата серия преди нейното начало, като се очакваше дори 7 двубоя да решат кой ще продължи.

Пуул също вкара 27 т., Клей добави 26, а Дреймънд Грийн бе на страхотно ниво с 10 асистенции и 5 борби, както и с изключително ключови две намеси срещу Йокич в последната четвърт.

Сръбската звезда пак направи много силно представяне - 37 точки, 18 рибаунда и 5 асистенции, но подкрепата от съотборниците не стигна.