Деймиън Лилард наниза 41 точки, включително 7 в последните три минути на гостуването на Лос Анджелис Лейкърс, като по този начин помогна на Портланд да запише трета победа в три мача след 106:104 като гост. По този начин Трейл Блейзърс се погрижиха кошмарната серия, с която "езерняците" започват сезона да продължи. ЛеБрон Джеймс и компания вече имат 3 загуби в 3 изиграни мача, докато гостите са на обратния полюс - с 3 победи в 3 двубоя.

Лилард започна двубоя трудно, пропускайки първите си четири стрелби, но след това намери верния ритъм, за да вкара половината от точките си още преди почивката. Портланд водеше с 55:48 в средата на двубоя, ала през третата четвърт Антъни Дейвис поведе Ел Ей и домакините обърнаха резултата в своя полза преди последнате четвърт. Тогава обаче редица ключови отигравания на Дейм върнаха гостите напред. Именно гардът наниза тройка за 104:102 малко преди края. ЛеБрон Джеймс изравни за 104:104, но Джерами Грант уби надеждата на калифорнийци с кош за 106:104.

Именно Грант удари рамо на Лилард, реализирайки 16 точки, докато Анфърни Саймънс вкара 12. ЛеБрон с 31 бе най-добър за Ел Ей, Дейвис добави 22 плюс 10 борби, а Ръсел Уестбрук остана с 10 при поредното си разочароващо представяне в стрелбата - 4 вкарани от общо 15 опита.

Шампионът Голдън Стейт победи като гост Сакраменто със 130:125, след като Стеф Къри вкара 33 точки (7/12 от тройката). За суперзвездата на Уориърс това бе мач №100 в редовния сезон с 30 точки и 7 вкарани тройки, а в тази своеобразна класация Стеф е с повече от два пъти подобни мачове от втория в подреждането - Джеймс Хардън (с 42).

Голдън Стейт е с баланс 2-1, а Кингс все още нямат победа след три мача.