Мачът се състоя в Ню Йорк в събота вечер и завърши с победа по точки за кубинеца.

Двубоят беше много зрелищен. В началото на боя Магомед стоеше по-добре, но във втората половина Перес имаше предимство и проведе много повече атаки. В крайна сметка компютърната система отчете 318 точни удара за Перес срещу 254 за Абдусаламов. Съдиите единодушно присъдиха победата на Перес: 97-92, 97-92, 95-94.

Това е първа загуба на 32-годишния руснак на професионалния ринг след 18 победи с нокаут.

Той е бил приет в болница след мача със счупена лява ръка и счупен нос. Часове след хоспитализирането му обаче Магомед се оплакал от силно главоболие и след преглед било установено, че той има мозъчен кръвоизлив. За да избегнат сериозни усложнения, лекарите в болница "Рузвелт" избрали да поставят под изкуствена кома Абдусаламов. След това се е наложила черепна операция. Част от неговия череп е бил отстранен, за да се спре образуването на хематом.

Абсусаламов продължава да бъде в интензивното отделение, но неговото състояние е стабилизирано.

Основната причина за загубата е счупването на боксиращата лява ръка още в първия рунд, което е резултат от стара травма. Това не му е позволило да развие успеха, който е имал в четвъртия рунд.

Според брата на боксьора, той е завършил мача изпитвайки невероятно силна болка, съобщи ТопСпорт.