Четирикратната европейска шампионка Биляна Дудова се класира на полуфиналите в категория до 59 килограма на световното първенство по борба в Осло, Норвегия, след като премина експресно през схемата си днес.

Дудова е с точков баланс 20:0 и прекрати всичките си схватки преди шестата минута. На осминафиналите тя надви Инета Дантайте (Литва) с 10:0 и след това победи със същия резултат Сара Линдборг (Швеция), а на полуфиналите ще се изправи срещу Сарита Сарита (Индия). Схватката ще започне около 18 часа българско време днес.

Бронзовата медалистка от Олимпийските игри Евелина Николова пък все още има шанс за медал, въпреки че отпадна на четвъртфиналите срещу Сае Нанджо (Япония). Азиатката ще играе на полуфинал срещу двукратната световна шампионка и златна медалистка от Рио 2016 - Хелън Марулис (САЩ).

В първата си схватка за деня Николова победи Юлия Писаренка (Беларус) с 10:0.

София Христова пък приключи участието си на турнира след загуба с 5:8 срещу Анастасия Зимянкова