Състезателката по карате Ивет Горанова спечели златен медал в категория до 55 килограма на дисциплината "кумите" на Европейските игри в Минск (Беларус).

Във финала 19-годишната българка надделя с 4:3 точки срещу Анжелика Терлюга от Украйна, след като изоставаше с 1:3.

Българката поведе с 1:0, но след това Терлюга успя да нанесе удар в главата с крак, който ѝ донесе три точки. Въпреки това Ивет остана концентрирана и успя да вземе златото, след като от своя страна също нанесе удар в главата на украинката с крак.

2 секунди преди края украинският щаб поиска видеоповторение, но не бяха присъдени точки на тяхната състезателка.

Горанова освен това е и световна и европейска бронзова медалистка по карате.

Снимка: БОК, Костадин Андонов

Това е трети златен медал за България от Игрите в Минск. Мария Оряшкова спечели титлата в самбото до 80 кг, а Станимира Петрова стана шампионка в бокса.