Швейцария изживя един от най-успешните мигове в спортната си история, след като осъществи перфектният подиум.

Три представителки на алпийската страна се наредиха на подиума в планинското колоездене при жените.

Йоланда Неф, Сина Фрай и Линда Индерганд застанаха една до друга на подиума с три различни медала, но заедно стъпиха на най-високото стъпало, за да изпеят националния си химн заедно.

Надпреварата спечели Йоланда Неф с време от 1:15.46 часа, завършвайки с малко над минута пред останалите си две сънароднички. Сина Фрай финишира с минута и 11 секунди зад победителката, Линда Индерганд с минута и 19 секунди.

Трите швейцарки бяха доста убедителни, защото четвъртата - Бланка Вас от Унгария пресече финалната линия с минута по-късно.

Това не е първият перфектен подиум в олимпийската история на Швейцария на летни игри. През 1924-а в Париж трима представители на тази страна се нареждат на подиума в спортната гимнастика.

Последният такъв подиум на Олимпиада пък бе преди пет години в Рио, когато Бриана Ролинс, Ниа Али и Кристи Кастлин, всичките от САЩ, грабнаха медалите в 100 метра бягане с препятствия.