Първата част бе равностойна, като и двата отбора имаха по няколко възможности за отбелязване на гол. "Моряците" се възползваха от една от тях в 36-та минута, когато нападателят Хермес Паломино реализира след асистенция на Георги Илиев.

Ключова бе 55-та минута на мача, когато съдията Таско Тасков отсъди дузпа в полза на Славия и показа директен червен картон на бранителя на гостите Александър Александров. Жуниор реализира наказателния удар и изравни резултата, предаде БГНЕС.

Последва импулс в играта на домакините и те изпуснаха няколко изгодни положения, но след това футболистите на Черно море успокоиха играта и не позволиха на "белите" да застрашат вратата им.

В 80-та минута гостите останаха с 9 човека на терена, след като Росен Колев получи втори жълт картон и също бе изгонен. Славия обаче не се възползва от това и в крайна сметка двубоят на стадиона в "Овча купел" завърши 1:1.