Тотнъм имаше надмощие през първото полувреме, но положенията пред двете врати бяха малко. В 30-та минута Дефоу подаде към Адебайор, който бе оставен сам на празна врата, но след удара му топката срещна гредата.

Съндърланд поведе с 1:0 в 40-та минута
, когато Себастиан Ларсон центрира от фаул в наказателното поле на Тотнъм, където Стивън Флетчър стреля, но Лорис спаси, след което при добавката Джон О'Шей прати топката във вратата на "шпорите".

Тотнъм изравни резултата в 48-та минута, когато след центриране от корнер в наказателното поле на Съндърланд, Карлос Куеяр засече топката в собствената си врата. Лондончани отбелязаха второто попадение в срещата в 51-та минута.
Ленън бе изпуснат от защитата на домакините и излезе сам срещу Миньоле, а след това с техничен удар го преодоля - 1:2.

Тотнъм можеше да поведе с 3:1 в 60-та минута, когато Бейл подаде към Дефоу, който стреля, но Миньоле от гол линията спаси. В 82-та минута след чудесен пас на Клинт Демпси, Емануел Адебайор остана сам срещу Миньоле, но ударът на тогоанеца бе спасен.