Цветана Пиронкова отпадна с три поредни загуби от турнира на шампионките на WTA в София с награден фонд 750 хиляди долара. Поставената под номер 8 Пиронкова претърпя поражение от Саманта Стосър (Австралия) с 1-6, 4-6 за 72 минути в последния си мач от група “Сердика“. С успеха шампионката от Откритото първенство на САЩ през 2011 година Стоусър си гарантира първото място в групата и в утрешните полуфинали тя ще се изправи срещу Анастасия Павлюченкова (Русия). Четвъртата в схемата австралийка стартира отлично мача и взе първите пет гейма, с което си осигури победата в първия сет. Втората част вървеше равностойно до 3-3, когато Стосър проби и удържа аванса си до края. Австралийката наниза 5 аса и не даде нито една възможност за пробив на пловдивчанката. Пиронкова, която е 119-а в света в момента, заработи 35 хиляди долара и 75 точки за световната ранглиста, в която ще прогресира с повече от 10 места от следващия понеделник. В първия полуфинал от Турнира на шампионките в събота в зала “Арена Армеец“ водачката в схемата Симона Халеп (Румъния) ще се изправи срещу номер 2 Ана Иванович (Сърбия).