Галатасарай спечели голямото дерби на Турция. Сблъсъкът за Истанбул от шестия кръг на Суперлигата се игра на „Телеком Арена” и приключи с домакински успех – 2:1, като и трите попадения паднаха в заключителните минути. Гостите играха почти цяло второ полувреме с човек по-малко, след като португалецът Бруно Алвеш получи директен червен картон в 53-ата минута. Резултатът бе открит с ювелирен гол от далечна дистанция на Уесли Снайдер в 88-ата минута, а само две по-късно холандският национал повтори упражнението и покачи на 2:0. Почетният гол за „фенерите” падна в последните секунди, когато Алпер Потук оформи крайния резултат. След победата момчетата на Чезаре Прандели вече са лидери в класирането, като вече имат 13 точки, с две повече от Бешикташ, който утре приема Сиваспор.