Евертън спечели с 1:0 на терена на Тотнъм в първия кръг от Висшата лига, а с това Карло Анчелоти записа успех срещу Жозе Моуриньо в треньорския сблъсък.

Доминик Калвърт Люин вкара красиво с глава в 55-ата минута, а гостите имаха още куп шансове, особено деен в пропускането на които бе Ричарлисон.

Тотнъм също имаше своите положение до почивката, но след нея домакините избледняха.

Титуляри в Евертън бяха луксозните нови попълнения Алан от Наполи и Хамес Родригес от Реал Мадрид, като и двамата показаха добри неща.

В ранния мач за деня Лестър надигра категорично като гост новака Уест Бромич - 3:0 с три попадения след почивката.

Привлеченият от Аталанта бранител Тимоти Кастане откри, а Джейми Варди реализира две дузпи, за да оформи класиката.

Така в първия кръг на английския елит домакините дотук са записали само две победи в първите 6 мача.