Червен картон още в 13-ата минута и абсурден гол, какъвто се вижда рядко дори в детски мачове, струваха скъпо на най-звездната селекция в американската МЛС. ФК Лос Анджелис с играчи като Джорджо Киелини, Гарет Бейл и Карлос Вела, загуби с 1:2 при гостуването на Далас.

Още в 8-ата минута мачът излезе от контрола на гостите - дълга топка изведе играч на домакините сам срещу вратаря Макс Крепо, а бранителят Райън Холинсхед го събори. Първоначално решението бе жълт картон, но след дълъг преглед на монитора за ВАР, реферът изгони играча на Ел Ей.

ВИЖТЕ КАРТИНА ОТ ДВАТА НАЙ-ИНТЕРЕСНИ МАЧА В МЛС ТАЗИ НОЩ, ВКЛЮЧИТЕЛНО АБСУРДНИЯ ГОЛ В ДАЛАС>>>

Въпреки това класата си е класа - гостите поведоха с гол на Аранго в добавеното време на първото полувреме. Бейл влезе вместо Вела в средата на втората част, а Киелини изигра всички 90 минути.

12 минути преди края дойде най-куриозният момент. Аржентинецът Франко Ескобар фаулира играч на домакините недалеч от ъгловото флагче, но докато се разправяше с рефера, че не е имало нарушение, Далас изпълни прекия свободен удар бързо, хитро и късо, на позиция излезе Хесус Ферейра и изравняването бе факт. Гостите бяха напълно объркани и сконфузени, а ситуацията дори леко напомни на корнера, с който Ливърпул излъга Барселона преди 3 години в незабравимия полуфинал в Шампионската лига (4:0).

В края Ферейра направи 2:1 и Далас взе точките. Въпреки това ФК Лос Анджелис води на Запад с 60 точки и със сигурност ще играе в плейофите. Нещо, което не може да се каже за Интер (Маями), собственост отчасти на Дейвид Бекъм. Този луксозен клуб за втора поредна година ще пропусне решаващата част от сезона, след като загуби като гост на Чикаго с 1:3. Станислав Иванов не бе в групата на Файър.