Роберт Левандовски вкара два гола за Байерн, който отново се доказа като петзвезден отбор и разби с 5:2 крепкия отбор на Унион (Берлин) в среща от 10-ия кръг в Бундеслигата.

Така тимът на Юлиан Нагелсман опита да отговори на разгрома с 0:5 от Борусия (Мьонхенгладбах) през седмицата за Купата на страната.

Левандовски откри от дузпа в 15-ата минута, а в 23-ата направи дубъл, за да регистрира 27-ото си попадение през този сезон във всички турнири, от които 14 в Бундеслигата.

Баварците имат 25 точки, а останалите три попадения бяха дело на Лерой Сане в 34-ата за 0:3, на Кингсли Коман в 60-ата за 1:4 и на Томас Мюлер в 79-ата за крайното 2:5. Домакините, които до момента имаха само една загуба в шампионата, бяха тотално объркани преди почивката и отговориха само с головете на Нико Гийселман и Юлиан Риерсон. Това е и първо домакинско поражение на Старото лесничейство от 21 мача насам.

Само на точка зад тях се движи Борусия (Дортмунд), който преодоля Кьолн с 2:0 у дома. Торган Азар откри резултата пет минути преди края след като получи топката от Джуд Белингам, който проби по крилото и пусна техничен пас.

Щефен Тигес вкара първото си попадение в Бундеслигата в 63-ата минута за 2:0. 23-годишният снажен 193-сантиметров дойде от втория отбор на жълто-черните се възползва от асистенция през защитата на ветерана Юлиан Бранд.

Фрайбург остава на 3-о място след нов силен мач- 3:1 над последния Гройтер Фюрт у дома и 22 точки. Червено-черните от Фрайбург имат шанса да докажат прогреса си другата седмица, когато гостуват в Мюнхен.

Зимон Аща си вкара автогол за 1:0 в 20-ата минута, а Нико Хьофер направи 2:0 в 39-ата. Новаците от Фюрт върнаха едно попадение чрез американеца Джейми Люелинг, а крайното 3:1 направи Винченцо Грифо от дузпа в 79-ата минута.

Волфсбург прекъсна серията си от четири поредни загуби при дебюта на новия си треньор Флориан Колфелд и победи с 2:0 Байер (Леверкузен) като гост. Аспирините пък имат три поредни мача без победа и остават на 4-о място със 17 точки. Волфсбург за момента е 7-и, след като спечелиха благодарение на два гола в рамките на три минути след началото на второто полувреме: Лукас Нмеча в 48-ата и Максимилиан Арнолд в 51-ата.