Ливърпул изравни рекорда за най-категорична победа в историята на Висшата лига, размазвайки с 9:0 гостуващия тим на Борнемут.

Отличен реванш пред феновете не само за поражението от големия враг Манчестър Юнайтед преди дни, но и за слабия старт на сезона, в който мърсисайдци така и не успяваха да постигнат победа, поне до днес.

Червеният гняв се изля над клетия тим на Борнемут, който просто бе разпилян насред "Анфийлд".

Именно резултати от 9:0 до момента бяха най-разгромните резултати във Висшата лига, докато в историята на Ливърпул, най-разгромният шампионате успех отново е с девет гола, но с резултат от 10:1 и датира от много далечната 1899-а.

Още в първите минути на мача всички добиха представа какво предстои, защото за 4 минути Ливърпул вкара два гола, а до полувремето резултатът вече бе 5:0.

Шоуто не спря и през втората част, а когато в 85-ата минута Луис Диас вкара за 9:0, "Анфийлд" просто полудя.

Феновете вече искаха да видят рекода, дори възпяваха мечтаното 10:0, което обаче за пореден път остана утопия в историята на Висшата лига.

Ливърпул опита да вкара заветното десето попадение, но пък и Борнемут живна, сякаш опитвайки се да избегне срамния антирекорд. Не, че и сегашното поражение не е достатъчно унизително.

Така след само две точки от първите три кръга, Ливърпул се нуждаеше именно от подобна заявка, с която момчетата на Клоп показа на всички, че не бива да бъдат отписвани нито за миг.

За тяхно съжаление по същото време издънка не успя да допусне шампионът Манчестър Сити, макар "гражданите" да губиха с 0:2 от Кристъл Палас на полувремето.

Хеттрик на новата суперзвезда Ерлинг Холанд обаче вдъхнови обрата, като в крайна сметка с 4:2 момчетата на Гуардиола избегнаха издънката.

Мачът си този следобед спечели и другият фаворит - Челси, който надви Лестър с 2:1.