Дънната риба на тазгодишния сезон във Висшата лига - Шефийлд Юнайтед, постигна първата си победа след 1:0 над Нюкасъл на "Брамал Лейн".

"Остриетата" досега бяха само с две равенства и 15 загуби, но гол на местния герой Били Шарп от дузпа в 73-ата се оказа единствен.

Късметът покри домакините, тъй като решението на съдията бе много спорно.

В 45-ата минута Нюкасъл остана с човек по-малко заради втори жълт картон на Райън Фрейзър след необмислена намеса.

През втората част Шефийлд се възползва от численото си предимство и получи дузпа в 71-ата минтуа за игра с ръка на Федерико Фернандес, който беше дръпнат от нападателя на домакините. Били Шарп бе точен от бялата точка.

В последната 96-та минута Шефийлд едва не си вкара автогол след връщане с глава на Богъл, което хвана вратаря Рамсдейл неподготвен. В крайна сметка драмата завърши с усмивки за домакините.

Така те остават със скромен актив, но вече от 5 точки на последната позиция. Нюкасъл е 15-и с 19 точки.