Ботев (Пловдив) най-сетне отбеляза гол след завръщането си на реновирания стадион "Христо Ботев", но отново нямаше особени поводи за радост. "Левски" победи "канарчетата" с 3:1 като гост на "Колежа" и така остави дебютното попадение на пловдивчани на модернизираното съоръжение без особена стойност предвид загубата.

Така Николай Костов записа първата си победа след завръщането на треньорския пост на клуба от стадион "Георги Аспарухов", като за отбора това е и първи успех през сезона. Ботев пък продължава да търси първия си успех както през кампанията, така и под ръководството на Станислав Генчев.

Въпреки изместването на началото на мача за по-късен час, двата отбора излязоха на терена в Пловдив при изключително високи температури, близки до 40 градуса. Напълно логично това не бе в особен плюс за качеството на играта.

Домакините първи имаха шанс в 11-ата минута, когато Красиян Колев стреля с глава, но топката попадна в обсега на Пламен Андреев. Две минути след това Джеймс Ето'о опита да изненада столичния вратар с прехвърлящ удар отдалеч, но отново без успех. "Сините" отговориха с изстрели на Ел Джемили и Роналдо, но също без успех и така първата част приключи без голове.

Рикардиньо отбеляза първия гол за вечерта в 53-ата минута. Бразилецът бе точен от дузпа, която сам си спечели срещу Роберто Пунчец, а после я реализира за 1:0.

Джавад Ел Джемили доближи столичани до победата с красив гол четвърт час преди края, когато напредна с дрибъл и от двадесетина метра не остави шанс на Ханкич за 2:0.

Ботев най-сетне счупи каръка и отбеляза гол на "Колежа". Това стана факт в 81-ата минута, когато Мартин Секулич вкара от добавка след изстрел на Точукву Нади, за да намали резултата.

Резервата Асен Чандъров пропусна добър шанс с глава пет минути преди края, минутка след появата си на терена за гостите.

Ел Джемили обаче сякаш уби интригата с втория си гол, който този път бе с левия крак от гранциата на наказателното поле и Ханкич просто изгледа как топката влиза в мрежата му за 3:1.