Ботев (Враца) победи гостуващия Арда (Кърджали) с 3:1 в първа среща от 22-ия кръг на родното първенство.

За врачани това е първи домакински успех от октомври насам и той идва след тежката загуба от Лудогорец с 0:6 миналата седмица.

Това е и дебютна победа за Здравков, който пое отбора в края на миналия полусезон.

Домакините откриха резултата още в трета минута на мача. При центриране от ъглов удар Илия Миланов подаде към оставения непокрит Аласан Н'Диайе и новото попълнение на врачани се разписа с глава.1

9-ата минута гостите изравниха. Емил Мартинов асистира на Светослав Ковачев, който направи 1:1.

Седем минути по-късно Ботев отново поведе. При едно центриране на Том топката рикошира в Матеус Леони и така Петко Ганев се оказа на чиста позиция в наказателното поле. Бранителят без проблеми се разписа за 2:1.

В 35-ата минута Арда беше близо до ново изравняване. Спас Делев изпълни отлично пряк свободен удар от близо 30 метра, но топката срещна страничният стълб на вратата на съперника.

В 63-ата минута домакините стигнаха до трети гол. Отново центриране от корнер на Том, след което Илия Миланов засече с глава за 3:1.

Ботев остава на 13-ата позиция, но вече с актив от 17 точки колкото има и Дунав. Арда е девети с 29 точки и се отдалечава от топ 6.