Челси е новият носител на трофея в Лига Европа.

"Сините" спечелиха лондонския финал срещу Арсенал с убедителното 4:1.

Това е пети трофей от европейските клубни турнири за тима и втори в Лига Европа след този през 2013-а.

За Арсенал пък това бе пети загубен европейски финал, а поражението означава, че "артилеристите" ще пропуснат Шампионска лига през следващия сезон.

СНИМКИ ОТ МАЧА ВИЖТЕ ТУК >>>

Успехът за Челси бе напълно заслужен и можеше да е доста по-убедителен, но играчите в синьо вкараха само 4 гола.

Всички те, както и попадението на Арсенал паднаха през втората част, която бе доста по-интересната на финала в Баку.

През първата част положения почти нямаше, двата отбора играеха бавно и предпазливо, а странната обстановка в азербайджанската столица, създаваше впечатление, че сякаш се играе контрола, а не европейски финал.

По трибуните имаше доста празни седалки, а английските фенове бяха малко, което повлия на атмосферата.

Снимка: Getty images/ Guliver photos

В началото на мача от Арсенал имаха сериозни претенции за дузпа, когато Александър Лаказет падна в наказателното поле, но съдията прецени, че нарушение на вратаря Кепа няма.

Арсенал застраши противниковата врата с няколко далечни шута, докато Челси имаше отличен шанс чрез Жиру, но Петър Чех спаси.

Втората част бе коренно различна, а за това допринесе бързият гол.

В 49-ата минута Емерсон Палмиери центрира, а Оливие Жиру майсторски засече с глава, за да накаже бившия си клуб.

Попадението отвори мача и атаките и в двете посоки не спираха, но тези на Челси бяха далеч по-опасни.

Така се стигна до 60-ата минута, когато Еден Азар проби и подаде към оставения непокрит Педро и испанецът удвои резултата.

Кошмарът за Арсенал бе пълен, защото пет минути по-късно Мейтлънд-Найлс изблъска Жиру в наказателното поле и съдията посочи бялата точка.

Еден Азар застана зад топката и бе точен - 3:0 за Челси.

Сякаш всичко приключи, но Арсенал успя бързо да намали.

Направи го Алекс Иуоби, с мощен шут от дистанция.

Вихрените минути в Баку не спряха. Арсенал се впусна в атака, оголи се и бе наказан.

След бърза контраатака Оливие Жиру намери Еден Азар и белгиецът направи резултата 4:1 от воле, в може би последния си мач за Челси.

"Сините" имаха още няколко чудесни шанса, но или Петър Чех се намесваше, или ударите не намираха очертанията на вратата.

Арсенал също имаше шанс да направи загубата си по-лека, но пропусна.

Така напълно заслужено с оглед на показаното, най-вече през втората част, Челси грабна трофея в Лига Европа.