Барселона е новият европейски шампион в женския футбол, след като разби с 4:0 Челси на финала в Шампионската лига. Мачът в Гьотеборг приключи след 36 невероятни минути, в които момичетата от Каталуня нанизаха и четирите попадения във вратата на лондонския отбор.

Вкараха Путеяс, Бонмати и Хансен, а Леуполц си отбеляза автогол след само 33 секунди игра.

След почивката Челси нямаше сили за чудеса, въпреки че опита поне да бъде равностоен.

Резултатът е доста изненадващ, особено като за финал. А и лондонският отбор стана шампион в много силната английска лига, като искаше да е първият тим от тази страна с европейската корона след Арсенал от 2007 г.

Барса обаче ликува в същата вечер, в която мъжкият отбор по необясним начин се срина за трети пореден път, загуби у дома от Селта с 1:2 и каза "сбогом" на титлата в Ла Лига. Това е първа титла при жените в Шампионската лига за клуба.

На трибуните бяха куп знаменитости, начело с носители на "Златната топка" като Луиш Фиго и Фабио Канаваро. Шефовете на УЕФА също бяха на финала, тъй като женският футбол е едно от най-бързо развиващите се звена на играта на континента.

Снимка: AP/БТА

Александър Чеферин, шефът на централата, изгледа мача през 3 места от Роман Абрамович, който долетя в Швеция да гледа своя Челси на финала.

Руснакът не е бил на мач на мъжкия отбор на неговия стадион "Стамфорд Бридж" от близо 3 години, след като Великобритания не подновява визата му за влизане в страната. Но може да пътува в Европа и да гледа Челси при гостуванията му.

Това бе втори голям финал за неговия клуб, загубен в един уикенд. В събота Челси падна от Лестър (0:1) при мъжете в най-стария турнир във футбола - Купата на Футболната асоциация.

Това бе и първи от двата дуела за европейската корона този месец. На 29 май в Порто тимът на Абрамович ще срещне Манчестър Сити във финала на Шампионската лига при мъжете, като се очаква собственикът да е и на този мач.