Ромелу Лукаку и Хаким Зиеш помогнаха на Челси да се класира за полуфиналите в Купата на футболната асоциация.

Двамата вкараха попаденията при победата с 2:0 при гостуването на втородивизионния Мдълзбро.

Отборът на Томас Тухел продължи победната си серия въпреки множеството проблеми в ръководството на клуба и процесите по смяната на собственика в последната седмица.

Лукаку откри резултата в 15-ата минута след центриране на Мейсън Маунт и стана реализатор №1 на "сините" през този сезон.

Зиеш добави още едно попадение в 31-ата минута с красиво изпълнение с левия крак от дистанция.

За Челси това е шеста поредна победа във всички турнири, а тимът забрави що е загуба. Последната дойде на 15 януари при гостуването на Манчестър Сити.

За последно Челси спечели този трофей през 2018-а, а в последните две издания загуби финалите от Арсенал и Лестър.