Черно море победи Берое с 1:0 в Стара Загора в междинния 18-и кръг на Първа лига.

Срещата далеч не бе от най-зрелищните през този сезон, но победата бе заслуженa за "моряците", тъй като те изиграха перфектен тактически мач и се защитаваха умело във всичките 90 минути.

Гол на Виктор Генев в 34-та минута се оказа единствен в сблъсъка, а преди неговото отбелязване почти нямаше удари към двете врати.

След попадението Берое взе инициативата в двубоя, но така и не успя да стигне до чисти голови положения. Удари на Матеос Леони в 63-та минута от малък ъгъл и Вандерсон в 73-та от границата на наказателното поле бяха по-опасни, но излязоха в аут.

Черно море показа много силна игра в защита и записа втора поредна победа с 1:0 след триумфа над Етър в петък.

Берое записа трета загуба в последните четири мача и остава на 4-та позиция, но вече разликата с шестия Черно море е само три точки.