Нюкасъл сензационно победи Тотнъм като гост във Висшата лига с 1:0 и отмъкна безценни три точки.

Последният до този момент отбор в класирането, който бе загубил първите си два мача, изненада вицешампиона на Европа в неговия дом.

40-милионният нападател Жоелинтон заби единствения гол в 27-ата минута, а нататък домакините хвърлиха всичко и отправиха 19 удара, но всъщност само два от тях бяха точни.

Тотнъм бе далеч от най-добрата си форма, като особено това важи за головия ас Хари Кейн.

"Шпорите" остават с четири точки от първите три кръга, като и те бяха спечелени с немалка доза късмет - обрат в последните 4-5 минути срещу Астън Вила у дома (3:1) и реми срещу доминиралия тотално Манчестър Сити (2:2).

За Нюкасъл и новия мениджър Стив Брус победата е с цената на злато, въздух и вода. Подложеният на критики и считан за вероятен изпадащ тим от севера, си тръгва от един от най-трудните за гостуване стадиони в Европа с 3 точки.

Голяма драма донесе точка на Уулвърхемптън в шестата минута на добавеното време (при 5 обявени от рефера) срещу Бърнли - 1:1.

Домакините вкараха от дузпа, която бе гледана и от ВАР, но решението бе потвърдено - Раул Хименес изравни, а гостите бяха бесни.

Уулвс е непобеден - 3 ремита в първите три кръга.