ЦСКА 1948 победи Левски с 1:0 в Бистрица в първи мач за двата отбора от започналия този уикенд български футболен шампионат.

Разочарованието е огромно за "сините", които бяха твърд фаворит преди срещата след силния си предишен сезозн в Купата на България. Те не само загубиха срещата, но го и направиха след числено предимство.

Двубоят е перфектният дебют за Любослав Пенев начело на "червените". Той видя как неговият централен защитник Стефан Цонков получава втори жълт картон в края на първото полувреме, но в началото на второто Георги Русев вкара единственото попадение в срещата. Левски отправи над 15 удара в хода на срещата, но само един от тях бе в очертанията на вратата.

За ЦСКА 1948 това бе първи гол и първа победа срещу Левски в елита. Тя бе изгледана от бившия треньор на ЦСКА Стойчо Младенов, както и кандидатът за президент на БФС Димитър Бербатов.

Снимка: Bulphoto

Отборът на Станимир Стоилов започна активно двубоя и бе много близо до гол още във втората минута. Филип Кръстев центрира от фаул и топката стигна до главата на дебютиращия Роналдо, който отклони и я прати в страничната греда.

Последваха още опити на "сините" най-вече с остри центрирания, които не достигаха своя адресат или далечни удари, летящи високо над вратата на Даниел Наумов. Гостите така и не успяха да отправят точен удар през това първо полувреме.

В последните му пет минути ЦСКА 1948 беше по-острият отбор и предизвика напрежение пред Николай Михайлов, но беше хванат на контраатака. Стефан Цонков скочи на шпагат срещу Роналдо и въпреки че игра с топката главният съдия Ивайло Стоянов му вдигна втори жълт картон.

Цунами от Левски беше заменен на полувремето заради контузия, а ЦСКА 1948 започна второто с човек по-малко, но играта на тима бе преобразена. Пред Николай Михайлов се получиха последователни опасности. Първо центриране на Алекс Колев срещна страничната греда, а в следващата атака "червените" откриха резултата. Октавио пусна супер пас към Марио Топузов, а той с успореден на вратата пас намери Георги Русев. Последният успя да прати топката покрай Михайлов за 1:0.

След това "сините" логично взеха инициативата, но първият точен удар дойде чак в 69-ата минута. Тогава Хосе Кордоба отправи страховит изстрел от далечна дистанция, който бе класно спасен от Наумов.

В 80-ата минута Кръстев намери Марин Петков на добра позиция, но последвалият удар от малък ъгъл мина покрай Наумов и вратата. "Сините" не направиха достатъчно в атака, макар че и получиха 5-минутно продължение в края. В него те имаха претенции за дузпа след докосване в ръката на Лазар Марин при удар на Илиян Стефанов.