Проклятието на "Колежа" е счупено, като от деветия опит, Ботев (Пловдив) най-сетне успя да спечели мач в новия си дом.

Именно тази ужасяваща статистика помрачи откриването на иначе прекрасния нов стадион, на който му липсваше само домакинската радост.

Тя дойде тази вечер срещу Славия, при това с категорично 3:1, постигнато само за едно полувреме.

Ако до миналия кръг Ботев бе едно от разочарованията на новия сезон, то какво трябва да кажем за "белите", които продължават с ужасяващото си представяне, което бе затвърдено от категорична загуба на стадиона, където до момента всеки печелеше.

Всеки без Славия, защото от досегашните осем двубоя на "Колежа", единствено Славия не победи Ботев, завършивайки наравно 0:0 в края на миналия сезон.

Иначе на два пъти Левски, на два пъти Арда, както по веднъж Лудогорец, Локо (София) и Крумовград, си тръгнаха с три точки от новото бижу на Пловдив.

Ботев обаче постигна втората си победа за сезона, а тя най-сетне дойде у дома, като всичко се случи след една луда втора половина на първата част.

Снимка: БТА

Именно тогава паднаха трите попадения за Ботев, като за пореден мач всички започна от Ивелин Попов.

След една грешка при изнасянето от Славия, Ботев успя да открадне топката, която се озова в Ивелин Попов, а на празна врата той вкара трети гол в третия си мач за своя нов клуб.

Това вдъхнович "канарчетата", като в 38-ата минута Мартин Секулич от голлинията довкара така или иначе влизащия във вратата удар на Акере, а две минути по-късно нигериецът направи нова асистенция към хърватина за 3:0.

Някъде тук всички усещаха, че първата победа сякаш ще бъде факт, като дори голът на Ертан Томбак за Славия малко преди края на помрачи радостта от първата победа на "Колежа".

Така след втората си поредна победа, Ботев събра 8 точки на 11-ото място, а Славия е едва 14-и с четири пункта, като кризата при "белите" е наистина смущаваща.