Борусия (Дортмунд) се върна към домакинските победи след 1:0 над Херта (Берлин) в 30-ия кръг на Бундеслигата.

Единственото попадение вкара Емре Джан след час игра, а мачът ще се запомни и с два големи пропуска на Джейдън Санчо, който пропусна да донесе по-спокоен мач за "жълто-черните". А те далеч не изиграха един от най-силните си мачове.

19-ата победа от началото на сезона донесе актив от 63 точки на Дортмунд, който остава на втората позиция на седем точки зад лидера Байерн. Херта е девети с 38 пункта.

Първото полувреме на "Сигнал Идуна Парк" беше скучновато и ще се запомни с неточни удари на Торген Азар и Юлиан Брант. Всъщност "жълто-черните" не успяха да отправят нито един точен шут в тази част и съперникът се чувстваше комфортно.

В 51-ата минута Джейдън Санчо направи най-големият пропуск от началото на мача. Той получи от Азар непосредствено пред вратата и с удар по земя прати топката в аут. Изпълнението бе необичайно слабо за неговите качества.

В 59-ата минута резервата Александър Есвайн с диагонален удар можеше да открие резултата и да даде аванс на гостите, но топката мина встрани.

В ответната атака Дортмунд наказа съперника си след страхотна комбинация. Емре Джан се разписа с шут по земя, а асистенцията е на името на Брант, който свали топката с глава.

В последната минута Санчо направи още един голям пропуск, след като от непосредствена близост прати топката в тялото на стража на гостите.