Лудогорец може днес да уволни треньора си Валдас Дамбраускас, но това не попречи на шампионите отново да си тръгнат с три точки от "Герена".

Разградчани победиха Левски с 4:2 в страхотен мач за неутралните фенове от десетия кръг на българския футболен шампионат.

Победителите днес бяха водени от помощника Станислав Генчев след уволнението на Валдас Дамбраускас и стигнаха до успеха с два късни гола след равенство 2:2 до 81-ата минута.

В мача имаше всичко - Левски поведе с гол на Борислав Цонев, а след това Лудогорец направи пълен обрат с попадения на Доминик Янков и Пиерос Сотириу. После Цонев отново вкара от дузпа, а в края левскарите бяха матирани с голове на Елвис Ману и Бърнард Текпетей. Атмосферата на Герена бе страхотна, като феновете на "сините" създадоха фантастична атмосфера.

Това бе шеста поредна победа за Лудогорец на "Георги Аспарухов" и Левски продължава да търси първия су успех тук срещу разградчани от 2016 година.

Снимка: Bulphoto

Поражението е второ поредно за "сините" в шампионата и това им отрежда 11-а позиция с осем точки. Лудогорец вече е първи с 21, колкото има и пловдивския Ботев.

Мачът започна с домакински натиск на Левски и удар на Георги Миланов бе спасен лесно от Кахлина.

В петата минута Пиерос Сотириу от гостите направи пропуск сам срещу Николай Михайлов след страхотен пас на Доминик Янков.

В 17-ата минута Лудогорец имаше претенции за дузпа, след като Михайлов събори Сотириу без да играе с топката. Георги Кабаков прецени, че няма основание за наказателен удар.

Моментът за Левски дойде в 26-ата минута. Здравко Димитров проби през левия фланг и ефективен финт срещу Игор Пластун преди да върне към Борислав Цонев. Последният с голяма доза късмет прати топката във вратата за 1:0.

Лудогорец изравни само три минути по-късно. Сисиньо стигна до аут линията и върна към Мавис Чибота, който пък центрира остро и Доминик Янков засече пред вратаря за 1:1.

В 37-ата минута съдията Георги Кабаков почти бе уцелен с факла от трибуните, която прелетя на сантиметри от него и Мавис ЧИбота.

В 47-ата минута Лудогорец направи пълен обрат. Жордан Икоко центрира от аут линията и Пиерос Сотириу скочи много високо, за да засече с глава за 2:1.

Левски можеше да възстанови равенството в 58-ата минута, когато Драган Михайлович центрира от десния фланг и Борислав Цонев отклони с глава, но последва фантастично спасяване на Кристиан Кахлина.

Натискът на "сините" в тези минути бе много сериозен и изсипаните центрирания не спираха. След едно такова се получи разбъркване и Драган Михайлович стреля над вратата от непосредствена близост.

В 77-ата минута и Левски поиска дузпа за шпагат на Игор Пластун срещу Билал Бари. Георги Кабаков гледа ситуацията на монитора и отсъди наказателен удар. Борислав Цонев бе точен от бялата точка и вкара четвъртия си гол от началото на сезона.

В 85-ата минута Лудогорец отново поведе след страхотна контраатака. Това се случи след открадната топка на Кирил Десподов от Христос Шелис и пас към Елвис Ману, който вкара на празна врата. Всичко започна от рисковано хвърляне на Николай Михайлов.

В 89-ата минута разградчани нанесоха финалния си кинжален удар, този път на контраатака. Елвис Ману и Бърнард Текпетей я завършиха, като последният вкара сам срещу вратаря.