Дунав (Русе) и Ботев (Враца) завършиха наравно 0:0 в среща от 23-ия кръг в Първа лига.

Така русенци продължават да са само с две победи на своя стадион и вече в седем поредни срещи от шампионата нямат успех. Двата тима са съседи в класирането съответно на 12-о и 13-о място като имат по 18 точки.

През първото полувреме играта бе оспорвана и се водеше в средата на терена. В началото футболистите на Ботев бяха по-активни и владееха по-често топката. В 12-ата минута Зехиров подаде към Валери Домовчийски в наказателното поле на домакините, но вратарят Благой Макенджиев се намеси добре.

Най-опасната ситуация за Дунав през първата част бе регистрирана в 38-ата минута. Юлиан Ненов центрира към Кавалканте, който стреля с глава, но топката срещна гредата на Ботев.

През втората част домакините заиграха по-добре и създадоха повече опасни ситуации пред вратата на гостите. В 60-ата минута Кавалканте напредна, подаде на Стефан Христов, който отправи силен удар отдалеко към вратата на Ботев Враца, но Христо Митов изби топката.

В 68-ата минута Дунав създаде опасно положение пред вратата на гостите. Юлиан Ненов центрира в наказателното поле към Кавалканте, който падна в наказателното поле. Домакините поискаха дузпа за нарушение на Зехиров, но съдията не се намеси и играта продължи.

В 79-ата минута Даниел Генов от Ботев Враца получи топката с гръб към вратата, обърна се бързо и стреля. Топката се удари в десния страничен стълб на вратата на Макенджиев.

До края на мача двата отбора не успяха да стигнат до попадение и записаха нулево равенство.