Успешно реализирана от Венцислав Христов дузпа в 90-ата минута осигури на Царско село точката срещу Ботев (Враца) у дома. Мачът в столицата завърши 1:1, а гостите могат да съжаляват, че не взеха пълен актив точки, с които щяха да увеличат още повече преднинат си спрямо съперника.

В момента врачани са на предпоследната тринадесета позиция с 22 точки, а столичани са четиринадесети с три по-малко.

Ботев откри с майсторски гол от дистанция на Браян Переа още във втората минута на двубоя, а осем минути преди края на първата част нещата се влошиха още повече за Царско село, след като Жереми Петрис бе изгонен след втори жълт картон.

Антонио Георгиев от Ботев последва съдбата му в 65-ата минута и така гостите също останаха в намален състава, а в последната минута на редовното времe Христов изравни за 1:1 след дузпа, отсъдена за фаул на Костадин Ничев.