Ювентус спечели с 2:1 като гост на Интер в първи полуфинален мач от турнира за Купата на Италия и така направи първата крачка към класирането си за финалния двубой. Реваншът между двата тима предстои след седмица на "Ювентус Стейдиъм" в Торино, като тогава миланския тим ще може да разчита на Ромелу Лукаку, който пропусна днешната среща заради наказание.

Лаутаро Мартинес вкара първия гол за вечерта, извеждайки Интер напред след по-малко от 10 минути. Домакините започнаха атака с пас от дълбочина, а след няколко разигравния Николо Барела центрира отдясно, Мартинес стреля по земя от десетина метра, а топката мина под ръцете на Джанлуиджи Буфон, за да попадне в мрежата.

Барела е замесен и в трите гола, които Интер отбелязва на Юве този сезон, като е асистирал за един и е отбелязал два. Легендарният вратар на гостите пък изигра мач №1100 в славната си кариера, продължаваща вече четвърт век.

“Нерадзурите” не останаха начело прекалено дълго, защото около четвърт час по-късно срещу тях бе отсъдена дузпа, дошла след намесата на ВАР. Сигналът бе за фаул на Ашли Йънг срещу Хуан Куадрадо, а съдията изгледа повторение на ситуацията и даде дузпа, която Кристиано Роналдо реализира по безапелационен начин за 1:1.

Ювентус поведе в 35-ата минута, когато Роналдо вкара за втори път. Португалецът се възползва от ужасяваща липса на разбирателство между Бастони и Ханданович след лошо връщане назад, открадна топката и я прати в празната врата за 2:1.

Голмайсторът на торинския тим реализира два пъти в един мач за осми път този сезон - повече от всеки друг футболист в топ първенствата на Европа.

Интер се активизира през второто полувреме и създаде няколко положения, като първо Буфон спаси след шут на Йънг, а след това Демирал изчисти изстрел на Алексис Санчес. Натискът на домакините продължи, но те така и не успяха да стигнат до второ попадение.