Манчестър Юнайтед победи съперника си във Висшата лига Кристъл Палас с 3:1 в контролна среща, която се игра на територията на Австралия.

Срещата беше част от предсезонната подготовка на двата отбора и Юнайтед очаквано спечели, тъй като разполага с повече от титулярните си футболисти по време на лагера.

В първите минути на двубоя феновете на "червените дяволи" освиркаха капитана Хари Магуайър при всяко него докосване - нещо, което може да се види много рядко в такива мачове.

Магуайър е критикуван заради слабите си изяви през миналия сезон, но въпреки това новият мениджър Ерик Тен Хаг остави лентата на ръката му и изглежда ще разчита на него като титуляр.

През първото полувреме Антони Марсиал вкара в поредна контрола за Юнайтед, възползвайки се от асистенция на десния бек Диого Дало. Важна роля за попадението имаше и ново попълнение от Фейенорд Тайлър Маласия.

В началото на втората част Юнайтед вкара още два гола благодарение на контраатаки. Първо точен бе Маркъс Рашфорд, а след това и Джейдън Санчо.

След това Джоел Уорд оформи крайния резултат с гол за Кристъл Палас.

Другите две нови попълнения на "червените дяволи" - Кристиан Ериксен и Лисандро Мартинес, тепърва ще се присъединяват към подготовката на тима.