Манчестър Сити очаквано се справи лесно с гостуващия Брайтън в четвъртия кръг на Висшата лига - 4:0.

"Гражданите" в типичния си атакуващ стил от първата минута грабнаха съперника и му вкараха още след 100 секунди игра. Точен бе Кевин Де Бройне, който реализира на празна врата след перфектна асистения на Давид Силва.

След това дойдоха минутите за головия хищник Серхио Агуеро. Той вкара на два пъти в 42-та и 55-та минута след асистенции на двамата, които комбинираха за първия гол.

Това означава, че Агуеро с последните си седем точни удара във Висшата лига неизменно бележи.

В 79-та минута гол вкара и Бернардо Силва, който се възползва от асистенция на аржентинския голмайстор на Сити. "Гражданите" вече имат 10 точки и са на върха в класирането преди мача на Ливърпул с Бърнли.

Челси също бе много близо до домакински успех, но се провали срещу новака Шефийлд Юнайтед - 2:2.

Новият любимец на "сините" фенове Тами Ейбрахам вакра на два пъти през първата част, но след почивката гол на Калъм Робинсън и автогол на Курт Зума означаваха злощастен резултат за домакините.