Мьолде и Ференцварош изнесоха зрелище-наслада за неутралния зрител в битката си на прага на мечтата си да влязат в групите на Шампионската лига. Двата тима направиха 3:3 в Норвегия в първия си плейофен сблъсък, а реваншът е във вторник в Будапеща.

Залогът е колосален за два клуба, които са играли в груповата фаза, но толкова отдавна, че почти не го помнят. Мьолде гастролира при най-силните в Европа преди 21 години, а Ференцварош - преди 25.

Изобщо - славата е толкова близо, огромните приходи (над 8.5 милиона евро на клуб в групите) - също. Никой от тези два тима, които далеч не са от грандовете на европейската игра, не иска да пропусне такъв шанс.

Унгарците познаваме отлично, защото преди година те елиминираха рано-рано Лудогорец от пресявките в турнира.

Ференцварош стигна до плейофната фаза с отстраняване на сериозни отбори с традиции - първо Селтик навън, а после и Динамо (Загреб) у дома.

В Норвегия се чувстваха като у дома до 55-а минута с 2:0, с голове на Франк Боли и Мирто Узуни.

Тогава Мьолде се вдигна, за да обърне до 3:2 в своа полза в рамките само на 28 минути.

В 55-ата Леке Джеймс намали, десет по-късно Магнус Екрем изравни, а в 83-ата минута Мартин Елингсен изведе домакините напред.

Четири минути по-късно Ихор Харатин изравни от дузпа и Ференцварош все пак си тръгна непобеден от Норвегия. Реваншът ще е нова епична битка, а надяваме се - и толкова зрелищна.

Опитният гръцки Олимпиакос излъга Омония - 2:0 у дома, и отново е на прага на групите, където редовно играе. В равностоен наглед мач, Матю Валбуена откри в 69-ата минута от дузпа, преди в добавеното време далечен шут на Юсеф ел Араби да довърши гостите.

Динамо (Киев) удари навън белгийския Гент с 2:1 и е близо до мястото, което му се полага (най-малкото исторически) от този дуел. Владислав Суприана и Карлос де ла Пена вкараха за украинския гранд, а попадението на Тим Клайдинст просто оставя белгийците в играта преди реванша в Киев.