Проблемите за Барселона продължават и с новия треньор Шави, като след отпадането от Шампионска лига, клубът допусна нова грешка в Ла Лига.

Каталунците направиха равенство 2:2 в гостуването си на Осасуна и остават на осмото място, на 15 точки от лидера Реал (Мадрид).

Барса за пореден мач демоснтрира изключително много слабости в отбрана, като доста спорният гол за 2:1 в началото на втората част, не успя да им помогне за успех в Памплона. Видео от мача вижте на MAXSport.live.

Доста атрактивния мач започна вихрено, като още в 14-ата минута резултатът бе 1:1. Нико успя да открие за Барселона, но още със следващата атака Давид Гарсия изравни за домакините.

Така дойде най-спорният момент в мача, който се разигра в самото начало на второто полувреме, когато Барса успя да поведе отново.

Ситауцията започна в наказателното поле на каталунците, където Серхио Бускетс игра с ръка, но освен, че не бе свирена дузпа, тази игра с ръка бе началото на контраатака, която доведе и до гола на Абде за 2Л1 в полза на каталунците.

След това Барса не успя да затвори мача с трети гол, а сякаш логично с оглед показаното и финалния натиск на домакинтие Чими Авила успя да оформи крайното 2:2 с удар извън наказателното поле.