Лаутаро Мартинес се превърна в големият герой в Дерби дела Мадонина, а Интер ликува с 3:0 срещу градския съперник Милан. С тази победа “нерадзурите” се откъснаха на четири токчи на върха в Серия “А” именно от “росонерите”, които остават втори в подреждането, а днешното поражение бе грешна стъпка към така жадуваната титла.

Мартинес вкара два пъти за победителите в мач, който не се бе случвал от почти десет години насам. От гледна точка на това, че двата милански клуба за последно бяха играли дерби помежду си, заемайки първите две места в класирането, през април 2011 година. Тогава Милан спечели с 3:0, а след това вдигна и Скудетото.

Последната титла на Интер пък е от един сезон преди това.

Феновете на двата отбора се събраха около своите сектори на “Сан Сиро”, за да подкрепят любимите си тимове във важната битка, след като все още не могат да влизат на стадионите.

Аржентинският нападател на Интер отбеляза с глава след едва пет минути игра, оползотворявайки асистенция на Ромелу Лукаку. Лаутаро показа чудесно позициониране, пласирайки се между двамата защитници на съперника при гола.

Неостаряващата звезда на Милан Златан Ибрахимович имаше няколко възможности да възстанови равенството, но не успя да го направи, а логично Интер стигна до втори гол, наказвайки пропуските на съперника. В 57-ата минута отново Мартинес бе на правилното място и засече от няколко метра с левия крак пас на Иван Перишич за 2:0.

Лукаку сложи точка на спора в 66-ата минута, когато пое топката в центъра на терена, пробяга разстоянието до наказателното поле и с удар от дъгата я прати в долния десен ъгъл на Джанлужи Донарума - 3:0. Вратарят на Милан изигра мач №200 в елита, като се превърна в най-младият играч, който стига до тази кота със своите 21 години. Досега този рекорд се държеше от Джанлуиджи Буфон.