Интер спечели дербито на Милано, побеждавайки Милан с 2:0. Така след четири кръга отборът, воден от Антонио Конте, е с пълен актив и на върха в класирането.

Интер пое властта в града си, а оттам и в цялата лига, с голове на Марсело Брожович и Ромелу Лукаку през второто полувреме.

"Синьо-черните" бяха по-добри през целия мач, но откриха едва в 49-ата минута, когато ударът на хърватина Брожович рикошира от крак на бранител и излъга Джанлуиджи Донарума.

ВАР се намеси и попадението бе гледано за евентуална засада на Лаутаро Мартинес, който обаче не участваше в играта и не стана причина за отменяне на гола.

Това щеше да е трети такъв за мача - преди почивката попадение на Хакан Чалханоглу бе изтрито за Милан след игра с ръка на негов съотборник преди удара му, а спорна засада заличи гол на Мартинес за Интер.

Лукаку с глава препарира градския съперник в 78-ата минута на дебютното си дерби, а с това даде и пълен актив от 12 точки на Интер след 4 кръга.

По-рано Ювентус надви Верона с 2:1 у дома след 0:1, а Аарън Рамзи вкара първо попадение в черно и бяло в дебютния си домакински двубой.